Vishay/BCcomponents D101J20SL0H6UJ5R
D101J20SL0H6UJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D101J20SL0H6UJ5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 100PF 100V SL RADIAL
Datasheet Download
D101J20SL0H6UJ5R.pdf
Availability of D101J20SL0H6UJ5R
QUANTITY
D101J20SL0H6UJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D101J20SL0H6UJ5R
Internal Part NumberEIS-D101J20SL0H6UJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D101J20SL0H6UJ5R
Related LinksD101J20S, D101J20SL0H6UJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D101J20SL0H6UJ5R Details Description
Related parts for D101J20SL0H6UJ5R
JUMPER-H1501TR/A2015G/X 10" datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 2A 80.2 MOHM SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
MONITOR FLTR ANTI-GLAR 13-15"CRT datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 8DIP GW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 48.7 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 AXIAL datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 75 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 374 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5K OHM 0.01% 1/2W 2010 datasheet.pdf