Vishay/BCcomponents D101J20SL0H6UJ5R
D101J20SL0H6UJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D101J20SL0H6UJ5R
Brief Description
CAP CER 100PF 100V SL RADIAL
Datasheet Download
D101J20SL0H6UJ5R.pdf
Availability of D101J20SL0H6UJ5R
QUANTITY
D101J20SL0H6UJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D101J20SL0H6UJ5R
Internal Part NumberEIS-D101J20SL0H6UJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesD
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D101J20SL0H6UJ5R
Related LinksD101J20S, D101J20SL0H6UJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D101J20SL0H6UJ5R Details Description
Related parts for D101J20SL0H6UJ5R
RES SMD 73.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 6.98K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
THERM NTC 15KOHM 20% 0805 SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 20POS VERT SMT datasheet.pdf
RES 1.10K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 22.86MM datasheet.pdf
SWITCH DIP 25MA 3 POS GOLD 24V datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf