Vishay/BCcomponents D102Z20Y5VH6UJ5R
D102Z20Y5VH6UJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D102Z20Y5VH6UJ5R
Brief Description
CAP CER 1000PF 100V Y5V RADIAL
Datasheet Download
D102Z20Y5VH6UJ5R.pdf
Availability of D102Z20Y5VH6UJ5R
QUANTITY
D102Z20Y5VH6UJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D102Z20Y5VH6UJ5R
Internal Part NumberEIS-D102Z20Y5VH6UJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesD
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1000pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D102Z20Y5VH6UJ5R
Related LinksD102Z20Y, D102Z20Y5VH6UJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D102Z20Y5VH6UJ5R Details Description
Related parts for D102Z20Y5VH6UJ5R
JUMPER-H1503TR/A3049W/X 12" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1550UF 150V SCREW datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT ST-ST SIMPLEX datasheet.pdf
RES 23.7 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED SST-90 COOL WHT 6500K 70CRI datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.2A 8VSSOP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
SENT BUS DECODE WS-XS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 657 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf