Vishay/BCcomponents D103Z29Y5VH63J5R
D103Z29Y5VH63J5R picture photo
Mfg. Part Number
D103Z29Y5VH63J5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10000PF 100V Y5V RADIAL
Datasheet Download
D103Z29Y5VH63J5R.pdf
Availability of D103Z29Y5VH63J5R
QUANTITY
D103Z29Y5VH63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D103Z29Y5VH63J5R
Internal Part NumberEIS-D103Z29Y5VH63J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D103Z29Y5VH63J5R
Related LinksD103Z29Y, D103Z29Y5VH63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D103Z29Y5VH63J5R Details Description
Related parts for D103Z29Y5VH63J5R
RES SMD 14K OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.562" (14.27mm) datasheet.pdf
CAP CER 820PF 16V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN IDC 15POS FEMALE SOLDER datasheet.pdf
BUZZ PIEZO CIRC 42.85MM PANEL datasheet.pdf
HOLESAW VARIABLE PITCH datasheet.pdf
IC LINEAR BATT CHRGR SGL 10WSON datasheet.pdf
FAN 12VDC 92X25MM 3WR datasheet.pdf