Vishay/BCcomponents D122M20Z5UH6UJ5R
D122M20Z5UH6UJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D122M20Z5UH6UJ5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1200PF 100V Z5U RADIAL
Datasheet Download
D122M20Z5UH6UJ5R.pdf
Availability of D122M20Z5UH6UJ5R
QUANTITY
D122M20Z5UH6UJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D122M20Z5UH6UJ5R
Internal Part NumberEIS-D122M20Z5UH6UJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D122M20Z5UH6UJ5R
Related LinksD122M20Z, D122M20Z5UH6UJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D122M20Z5UH6UJ5R Details Description
Related parts for D122M20Z5UH6UJ5R
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CONN HEADER 120POS STR PCB PRSFT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
SW ROTARY FLAT SHAFT SMALL KNOB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 1MHZ 8SOP datasheet.pdf
RES 10 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
METRAL MINICOAX RECE datasheet.pdf
M805 6C 4#23 2#20 PIN RECP OM datasheet.pdf
114 dB, 192 kHz, 4-Channel A/D Converter IC datasheet.pdf