Vishay/BCcomponents D122Z20Y5VH63L2R
D122Z20Y5VH63L2R picture photo
Mfg. Part Number
D122Z20Y5VH63L2R
Brief Description
CAP CER 1200PF 100V Y5V RADIAL
Datasheet Download
D122Z20Y5VH63L2R.pdf
Availability of D122Z20Y5VH63L2R
QUANTITY
D122Z20Y5VH63L2R Order Process
Ship out your order
Specifications of D122Z20Y5VH63L2R
Internal Part NumberEIS-D122Z20Y5VH63L2R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance1200pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D122Z20Y5VH63L2R
Related LinksD122Z20Y, D122Z20Y5VH63L2R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D122Z20Y5VH63L2R Details Description
Related parts for D122Z20Y5VH63L2R
JUMPER-H1506TR/A2015A/H1504TR 2" datasheet.pdf
DUCT SOLID LGY 1.5X2"X 6' datasheet.pdf
RES SMD 47.5K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
LED HIGH BRIGHT WHT 350MA 12.2V datasheet.pdf
RES 127 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
19 SIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 0.5% 1W 2512 datasheet.pdf