Vishay/Vitramon VJ0603D5R1DLPAJ
VJ0603D5R1DLPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D5R1DLPAJ
Brief Description
CAP CER 5.1PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D5R1DLPAJ.pdf
Availability of VJ0603D5R1DLPAJ
QUANTITY
VJ0603D5R1DLPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D5R1DLPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D5R1DLPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D5R1DLPAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D5R1DLPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D5R1DLPAJ Details Description
Related parts for VJ0603D5R1DLPAJ
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 1/4" datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 12V datasheet.pdf
RF DUAL TRANSISTORS NPN SOT-363 datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 500MW SOD80 datasheet.pdf
RJ45 VERTICAL LED SHIELDED datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG BROWN 1000' datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 10% 400VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS datasheet.pdf