Vishay/BCcomponents D123Z33Y5VH63L2R
D123Z33Y5VH63L2R picture photo
Mfg. Part Number
D123Z33Y5VH63L2R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.012UF 100V Y5V RADIAL
Datasheet Download
D123Z33Y5VH63L2R.pdf
Availability of D123Z33Y5VH63L2R
QUANTITY
D123Z33Y5VH63L2R Order Process
Ship out your order
Specifications of D123Z33Y5VH63L2R
Internal Part NumberEIS-D123Z33Y5VH63L2R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance0.012µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D123Z33Y5VH63L2R
Related LinksD123Z33Y, D123Z33Y5VH63L2R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D123Z33Y5VH63L2R Details Description
Related parts for D123Z33Y5VH63L2R
CONN HDR STR STACK 28POS 2MM SMD datasheet.pdf
BOARD DEMO MEMS LPR410AL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 76 TYPE D 34POS datasheet.pdf
ANT TWO-WAY 902-960MHZ 1/4W SF datasheet.pdf
CAP TANT 0.047UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CONN BUTT SPLICE 4/0AWG UNINSUL datasheet.pdf
DIODE ZENER 82V 3W DO204AL datasheet.pdf