Vishay/BCcomponents D123Z33Y5VH6TJ5R
D123Z33Y5VH6TJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D123Z33Y5VH6TJ5R
Brief Description
CAP CER 0.012UF 100V Y5V RADIAL
Datasheet Download
D123Z33Y5VH6TJ5R.pdf
Availability of D123Z33Y5VH6TJ5R
QUANTITY
D123Z33Y5VH6TJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D123Z33Y5VH6TJ5R
Internal Part NumberEIS-D123Z33Y5VH6TJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.012µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D123Z33Y5VH6TJ5R
Related LinksD123Z33Y, D123Z33Y5VH6TJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D123Z33Y5VH6TJ5R Details Description
Related parts for D123Z33Y5VH6TJ5R
CBL RIBN 26COND 0.025 GRAY 300' datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 800MHZ TSOT23-6 datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 65.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 1.89K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf