Vishay/BCcomponents D151K20Y5PH65J5R
D151K20Y5PH65J5R picture photo
Mfg. Part Number
D151K20Y5PH65J5R
Brief Description
CAP CER 150PF 100V Y5P RADIAL
Datasheet Download
D151K20Y5PH65J5R.pdf
Availability of D151K20Y5PH65J5R
QUANTITY
D151K20Y5PH65J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D151K20Y5PH65J5R
Internal Part NumberEIS-D151K20Y5PH65J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D151K20Y5PH65J5R
Related LinksD151K20Y, D151K20Y5PH65J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D151K20Y5PH65J5R Details Description
Related parts for D151K20Y5PH65J5R
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V datasheet.pdf
IC LDO REG SMART DUAL ADJ 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.65K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP HEX SMD datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
LP 7.50/135/5 BK datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 425MA 540 MOHM SMD datasheet.pdf