Vishay/BCcomponents D151K20Y5PH6VJ5R
D151K20Y5PH6VJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D151K20Y5PH6VJ5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 150PF 100V Y5P RADIAL
Datasheet Download
D151K20Y5PH6VJ5R.pdf
Availability of D151K20Y5PH6VJ5R
QUANTITY
D151K20Y5PH6VJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D151K20Y5PH6VJ5R
Internal Part NumberEIS-D151K20Y5PH6VJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D151K20Y5PH6VJ5R
Related LinksD151K20Y, D151K20Y5PH6VJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D151K20Y5PH6VJ5R Details Description
Related parts for D151K20Y5PH6VJ5R
IC ADC 12BIT 65MSPS 28-SSOP datasheet.pdf
IC 8051 CPU PREC ADC/DAC 64-TQFP datasheet.pdf
RES SMD 820K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 2MM R/A DL PCB datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 4KX9 15NS 64QFP datasheet.pdf
C/A 50/125UM RIS MTRJ 1M1 datasheet.pdf
SITE LICENSE 2D EDGE DETECT XP2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
IC REG BST SEPIC ADJ 1A 6TSOT datasheet.pdf