Vishay/BCcomponents D151K20Y5PH6VJ5R
D151K20Y5PH6VJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D151K20Y5PH6VJ5R
Brief Description
CAP CER 150PF 100V Y5P RADIAL
Datasheet Download
D151K20Y5PH6VJ5R.pdf
Availability of D151K20Y5PH6VJ5R
QUANTITY
D151K20Y5PH6VJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D151K20Y5PH6VJ5R
Internal Part NumberEIS-D151K20Y5PH6VJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesD
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D151K20Y5PH6VJ5R
Related LinksD151K20Y, D151K20Y5PH6VJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D151K20Y5PH6VJ5R Details Description
Related parts for D151K20Y5PH6VJ5R
HEAT SINK 29MM X 29MM X 19.5MM datasheet.pdf
CABLE PATCH CAT5E BLACK 10' datasheet.pdf
CAP CER 1UF 6.3V Y5V 0402 datasheet.pdf
FOMM62.5 LEAD 2.5S TZ ST-SC DPX datasheet.pdf
IP PCI MASTER/TARGET 32BIT XP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONN HEADER 42POS DUAL .100 STR datasheet.pdf