Vishay/BCcomponents D152K25Y5PH6TL2R
D152K25Y5PH6TL2R picture photo
Mfg. Part Number
D152K25Y5PH6TL2R
Brief Description
CAP CER 1500PF 100V Y5P RADIAL
Datasheet Download
D152K25Y5PH6TL2R.pdf
Availability of D152K25Y5PH6TL2R
QUANTITY
D152K25Y5PH6TL2R Order Process
Ship out your order
Specifications of D152K25Y5PH6TL2R
Internal Part NumberEIS-D152K25Y5PH6TL2R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D152K25Y5PH6TL2R
Related LinksD152K25Y, D152K25Y5PH6TL2R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D152K25Y5PH6TL2R Details Description
Related parts for D152K25Y5PH6TL2R
RELAY RF SPDT 10MA 24V datasheet.pdf
TRANSMITTER FIBER OPTIC HS ST datasheet.pdf
RELAY SSR PANEL MOUNT datasheet.pdf
IC FPGA 260 I/O 572FBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 48 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
DDR3 4GB UDIMM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
381 TB WIR PRO 180 SOLID datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 10SL OLIV datasheet.pdf
TV 26C 26#20 PIN RECP datasheet.pdf
Low Cost, 250 mA Output, Single-Supply Amplifiers IC datasheet.pdf