Vishay/BCcomponents D152Z20Y5VH6TJ5R
D152Z20Y5VH6TJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D152Z20Y5VH6TJ5R
Brief Description
CAP CER 1500PF 100V Y5V RADIAL
Datasheet Download
D152Z20Y5VH6TJ5R.pdf
Availability of D152Z20Y5VH6TJ5R
QUANTITY
D152Z20Y5VH6TJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D152Z20Y5VH6TJ5R
Internal Part NumberEIS-D152Z20Y5VH6TJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D152Z20Y5VH6TJ5R
Related LinksD152Z20Y, D152Z20Y5VH6TJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D152Z20Y5VH6TJ5R Details Description
Related parts for D152Z20Y5VH6TJ5R
CABLE TIE BARB TY 40LB 6.1" datasheet.pdf
FAN AXIAL 76X37MM 115VAC WIRE datasheet.pdf
IC RESET GEN 4.00V VTH SOT143-4 datasheet.pdf
TRANS PNP 80V 6A TO-220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 WW datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 34 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
DIODE PIN CERAMIC SI datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T412 datasheet.pdf
EMI FILTER BEADS 140 OHM 1050MA datasheet.pdf