Vishay/BCcomponents D153M33Z5UH63J5R
D153M33Z5UH63J5R picture photo
Mfg. Part Number
D153M33Z5UH63J5R
Brief Description
CAP CER 0.015UF 100V Z5U RADIAL
Datasheet Download
D153M33Z5UH63J5R.pdf
Availability of D153M33Z5UH63J5R
QUANTITY
D153M33Z5UH63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D153M33Z5UH63J5R
Internal Part NumberEIS-D153M33Z5UH63J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance0.015µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D153M33Z5UH63J5R
Related LinksD153M33Z, D153M33Z5UH63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D153M33Z5UH63J5R Details Description
Related parts for D153M33Z5UH63J5R
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 5V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY RTAN TIN 2POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 500MW SOD80 datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 12SKT CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 6A TO220AB datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T412 datasheet.pdf
6800UF 63V 30X40 datasheet.pdf