Vishay/BCcomponents D153Z33Y5VH6UL2R
D153Z33Y5VH6UL2R picture photo
Mfg. Part Number
D153Z33Y5VH6UL2R
Brief Description
CAP CER 0.015UF 100V Y5V RADIAL
Datasheet Download
D153Z33Y5VH6UL2R.pdf
Availability of D153Z33Y5VH6UL2R
QUANTITY
D153Z33Y5VH6UL2R Order Process
Ship out your order
Specifications of D153Z33Y5VH6UL2R
Internal Part NumberEIS-D153Z33Y5VH6UL2R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesD
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.015µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D153Z33Y5VH6UL2R
Related LinksD153Z33Y, D153Z33Y5VH6UL2R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D153Z33Y5VH6UL2R Details Description
Related parts for D153Z33Y5VH6UL2R
SIDACTOR BIDIR 6V 400A DO-214AA datasheet.pdf
RES 56 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 38.3 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 145K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES 887 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 180 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf