FFF D15S24A6RL22LF
D15S24A6RL22LF picture photo
Mfg. Part Number
D15S24A6RL22LF
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder Paste
Datasheet Download
D15S24A6RL22LF.pdf
Availability of D15S24A6RL22LF
QUANTITY
D15S24A6RL22LF Order Process
Ship out your order
Specifications of D15S24A6RL22LF
Internal Part NumberEIS-D15S24A6RL22LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package580
SeriesDelta D
PackagingTape & Reel (TR)
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureHousing/Shell (M3)
TerminationSolder Paste
FeaturesBoard Guide
Shell Material, FinishSteel, Nickel Plated
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating300V
Current Rating-
Housing MaterialLiquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D15S24A6RL22LF
Related LinksD15S24A, D15S24A6RL22LF Datasheet, FFF Distributor
D15S24A6RL22LF Details Description
Related parts for D15S24A6RL22LF
RES SMD 40.2 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES 240 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 38.88MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf