Vishay/BCcomponents D181G39C0GH6UJ5R
D181G39C0GH6UJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D181G39C0GH6UJ5R
Brief Description
CAP CER 180PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
D181G39C0GH6UJ5R.pdf
Availability of D181G39C0GH6UJ5R
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
D181G39C0GH6UJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D181G39C0GH6UJ5R
Internal Part NumberEIS-D181G39C0GH6UJ5R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLWithdrawal of D Series 01/Jul/2013
Standard Package2,000
SeriesD
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance180pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D181G39C0GH6UJ5R
Related LinksD181G39C, D181G39C0GH6UJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D181G39C0GH6UJ5R Details Description
Related parts for D181G39C0GH6UJ5R
PHYCEIVER LOW PWR 3.3V 40-VQFN datasheet.pdf
TRANS PREBIAS DUAL PNP MINI6 datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX 6SLOT 5POS datasheet.pdf
RND SPACER 0.028" NYLON 13.21MM datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
SL 5.08/06/90B 3.2SN OR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
CONN 2 POS SPRING CONTACT datasheet.pdf