Vishay/BCcomponents D182M20Z5UH6UJ5R
D182M20Z5UH6UJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D182M20Z5UH6UJ5R
Brief Description
CAP CER 1800PF 100V Z5U RADIAL
Datasheet Download
D182M20Z5UH6UJ5R.pdf
Availability of D182M20Z5UH6UJ5R
QUANTITY
D182M20Z5UH6UJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D182M20Z5UH6UJ5R
Internal Part NumberEIS-D182M20Z5UH6UJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesD
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1800pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D182M20Z5UH6UJ5R
Related LinksD182M20Z, D182M20Z5UH6UJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D182M20Z5UH6UJ5R Details Description
Related parts for D182M20Z5UH6UJ5R
IC CONTROLLER SMPS 8-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 WW datasheet.pdf
TEMP SENSOR RTD 500 OHM 0805 datasheet.pdf
IC PLL ZD BUFFER HS 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 511 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.87K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG RED 100' datasheet.pdf
CAP CER 7.4PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
FINEADJUST APPLICATOR datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf