Vishay/BCcomponents D182Z20Y5VH65J5R
D182Z20Y5VH65J5R picture photo
Mfg. Part Number
D182Z20Y5VH65J5R
Brief Description
CAP CER 1800PF 100V Y5V RADIAL
Datasheet Download
D182Z20Y5VH65J5R.pdf
Availability of D182Z20Y5VH65J5R
QUANTITY
D182Z20Y5VH65J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D182Z20Y5VH65J5R
Internal Part NumberEIS-D182Z20Y5VH65J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance1800pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D182Z20Y5VH65J5R
Related LinksD182Z20Y, D182Z20Y5VH65J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D182Z20Y5VH65J5R Details Description
Related parts for D182Z20Y5VH65J5R
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
FIXED IND 500UH 2A 260 MOHM TH datasheet.pdf
IC SUPPLY-VOLT SUPERVISOR 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS STRGHT W/SKTS datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 26MHZ SMD datasheet.pdf
CONN TERM HSG O/RAMP 19POS datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
INTL INVERTER CHARGER 230V 8A datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB datasheet.pdf
MPS GE469 RETROFIT KIT datasheet.pdf
CAP FILM 510NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf