Vishay/BCcomponents D183Z39Z5UH6UJ5R
D183Z39Z5UH6UJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D183Z39Z5UH6UJ5R
Brief Description
CAP CER 0.018UF 100V Z5U RADIAL
Datasheet Download
D183Z39Z5UH6UJ5R.pdf
Availability of D183Z39Z5UH6UJ5R
QUANTITY
D183Z39Z5UH6UJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D183Z39Z5UH6UJ5R
Internal Part NumberEIS-D183Z39Z5UH6UJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesD
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.018µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D183Z39Z5UH6UJ5R
Related LinksD183Z39Z, D183Z39Z5UH6UJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D183Z39Z5UH6UJ5R Details Description
Related parts for D183Z39Z5UH6UJ5R
CHOKE COMMON MODE 5MH SMD datasheet.pdf
IC ADC 16-BIT 2CH 150KSPS 10MSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
ANT OMNI 2.7" 2.4-2.5GHZ WHITE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN RCPT 40POS 0.8MM SMD GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.013UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS PIN datasheet.pdf