Vishay/BCcomponents D220J20C0GH6UJ5R
D220J20C0GH6UJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D220J20C0GH6UJ5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
D220J20C0GH6UJ5R.pdf
Availability of D220J20C0GH6UJ5R
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
D220J20C0GH6UJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D220J20C0GH6UJ5R
Internal Part NumberEIS-D220J20C0GH6UJ5R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLWithdrawal of D Series 01/Jul/2013
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D220J20C0GH6UJ5R
Related LinksD220J20C, D220J20C0GH6UJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D220J20C0GH6UJ5R Details Description
Related parts for D220J20C0GH6UJ5R
DIODE ARRAY GP 250V 225MA SOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK 8POS SIDE ENT 3.81MM datasheet.pdf
RACK STEEL 14X48X48 GRY datasheet.pdf
LED PANEL NEON DATALITE CLR datasheet.pdf
CONN DC/DC 3A 24VIN POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
RES 3.12K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf