Vishay/BCcomponents D222M25Z5UL63J5R
D222M25Z5UL63J5R picture photo
Mfg. Part Number
D222M25Z5UL63J5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2200PF 500V Z5U RADIAL
Datasheet Download
D222M25Z5UL63J5R.pdf
Availability of D222M25Z5UL63J5R
QUANTITY
D222M25Z5UL63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D222M25Z5UL63J5R
Internal Part NumberEIS-D222M25Z5UL63J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D222M25Z5UL63J5R
Related LinksD222M25Z, D222M25Z5UL63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D222M25Z5UL63J5R Details Description
Related parts for D222M25Z5UL63J5R
CONN EDGECARD 120PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
TERMINAL BLK 7POS 5.08MM SIDE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
POT 5K OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
FERRITE CHIP datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
DOUBLE M12 LONG M12 CN NPN NO datasheet.pdf
350 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
762 TB SOCKET OPEN RA datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 1.8V datasheet.pdf