Vishay/BCcomponents D223Z39Y5VH6UJ5R
D223Z39Y5VH6UJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D223Z39Y5VH6UJ5R
Brief Description
CAP CER 0.022UF 100V Y5V RADIAL
Datasheet Download
D223Z39Y5VH6UJ5R.pdf
Availability of D223Z39Y5VH6UJ5R
QUANTITY
D223Z39Y5VH6UJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D223Z39Y5VH6UJ5R
Internal Part NumberEIS-D223Z39Y5VH6UJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesD
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.022µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D223Z39Y5VH6UJ5R
Related LinksD223Z39Y, D223Z39Y5VH6UJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D223Z39Y5VH6UJ5R Details Description
Related parts for D223Z39Y5VH6UJ5R
REGULTR -6.5V 1.0A 3 PIN HZ VT datasheet.pdf
IC PREC CLOCK MULTIPLIER 63CBGA datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 1/2" datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HAN 3A PROTECT CVR DIE CAST datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
D SUB -REAR RELEASE CONTACTS datasheet.pdf
SH-8EPC58AWA00S datasheet.pdf
IC FPGA/CPLD NV 178 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 10% 630VDC datasheet.pdf