Crydom D2450KS-10
D2450KS-10 picture photo
Mfg. Part Number
D2450KS-10
Manufacturer
Product Category
Solid State Relays
Brief Description
RELAY SSR PANEL MOUNT
Datasheet Download
D2450KS-10.pdf
Availability of D2450KS-10
QUANTITY
D2450KS-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of D2450KS-10
Internal Part NumberEIS-D2450KS-10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Relays
FamilySolid State Relays
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D2450KS-10
Related LinksD2450, D2450KS-10 Datasheet, Crydom Distributor
D2450KS-10 Details Description
Related parts for D2450KS-10
RES SMD 4.7K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 10V X5R 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 214VWM 344VC AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 10MM datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
AM60501-500-48 SUPPORT datasheet.pdf
RES 215 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 30POS datasheet.pdf