FFF D25P91C6PV00
D25P91C6PV00 picture photo
Mfg. Part Number
D25P91C6PV00
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Press-Fit
Datasheet Download
D25P91C6PV00.pdf
Availability of D25P91C6PV00
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
D25P91C6PV00 Order Process
Ship out your order
Specifications of D25P91C6PV00
Internal Part NumberEIS-D25P91C6PV00
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationDsub Insulator Raw Material 24/Nov/2009
Dsub Series Plating 05/Jun/2010
Delta D Series 30/May/2011
Standard Package120
SeriesDelta D
PackagingTray
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureMating Side (4-40)
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating300V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D25P91C6PV00
Related LinksD25P91, D25P91C6PV00 Datasheet, FFF Distributor
D25P91C6PV00 Details Description
Related parts for D25P91C6PV00
IC 16-BIT D/A CONVERTER 28-DIP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 10-DFN datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS 2MM TIN-LEAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
IGBT 600V 48A 150W TO247 datasheet.pdf
CGRID SL HSG OPT DR/BKRBS 36POS datasheet.pdf
RES 8.2 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
MINI CON-X GROMMET SHORT datasheet.pdf
HD 38999 19C 19#23 PIN RECP datasheet.pdf
CTV 16C 16#16 SKT PLUG datasheet.pdf
TV 19C 19#20 SKT J/N RECP datasheet.pdf
200 mA Output Current High-Speed Amplifier IC datasheet.pdf