FFF D25P91C6PV6C
D25P91C6PV6C picture photo
Mfg. Part Number
D25P91C6PV6C
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Press-Fit
Datasheet Download
D25P91C6PV6C.pdf
Availability of D25P91C6PV6C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
D25P91C6PV6C Order Process
Ship out your order
Specifications of D25P91C6PV6C
Internal Part NumberEIS-D25P91C6PV6C
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package120
SeriesDelta D
Packaging-
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (4-40)
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating300V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D25P91C6PV6C
Related LinksD25P91, D25P91C6PV6C Datasheet, FFF Distributor
D25P91C6PV6C Details Description
Related parts for D25P91C6PV6C
RES 1.5K OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.8M OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPTICAL WIDE GAP datasheet.pdf
SNSW 10A SLDR RLR 70500840 datasheet.pdf
MICRO 25POS PIN 8" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf
LED SBT-70 COOL WHITE 75CRI 2SMD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
381 TB WIR PRO 180D datasheet.pdf
RES 732 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf