FFF D25P91C6PV6CLF
D25P91C6PV6CLF picture photo
Mfg. Part Number
D25P91C6PV6CLF
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Press-Fit
Datasheet Download
D25P91C6PV6CLF.pdf
Availability of D25P91C6PV6CLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
D25P91C6PV6CLF Order Process
Ship out your order
Specifications of D25P91C6PV6CLF
Internal Part NumberEIS-D25P91C6PV6CLF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package120
SeriesDelta D
Packaging-
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (4-40)
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating300V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D25P91C6PV6CLF
Related LinksD25P91C, D25P91C6PV6CLF Datasheet, FFF Distributor
D25P91C6PV6CLF Details Description
Related parts for D25P91C6PV6CLF
FIXED IND 220UH 73MA 21 OHM TH datasheet.pdf
IC SCSI 9-LINE TERM 36-SSOP datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 23A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 2.1 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
BTFN SERIES BOARDMATE datasheet.pdf
CONN PLUG STRAIGHT 4POS W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 25A datasheet.pdf