FFF D25S13B6GL00LF
D25S13B6GL00LF picture photo
Mfg. Part Number
D25S13B6GL00LF
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
D25S13B6GL00LF.pdf
Availability of D25S13B6GL00LF
QUANTITY
D25S13B6GL00LF Order Process
Ship out your order
Specifications of D25S13B6GL00LF
Internal Part NumberEIS-D25S13B6GL00LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationDsub Insulator Raw Material 24/Nov/2009
Dsub Series Plating 05/Jun/2010
Delta D Series 30/May/2011
Standard Package20
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
SeriesDelta D
PackagingTray
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (M3)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating300V
Current Rating5A
Housing MaterialPolyester
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D25S13B6GL00LF
Related LinksD25S13B, D25S13B6GL00LF Datasheet, FFF Distributor
D25S13B6GL00LF Details Description
Related parts for D25S13B6GL00LF
CAP CER 3.3PF 50V NPO 0402 datasheet.pdf
RES 20K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS .100" DUAL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC LNA/MIXER SIGE ADJ 20TSSOP datasheet.pdf
AMP RFIC LNA E-PHEMT 4GHZ 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS SKT datasheet.pdf
CONN CRIMP INSERT 7POS datasheet.pdf
CABLE 16POS .100 JUMPER 1.75 INC datasheet.pdf
RES 10.744K OHM 0.6W 0.05% RAD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 2% 3.9W 0603 datasheet.pdf