FFF D25S91C4PV00LF
D25S91C4PV00LF picture photo
Mfg. Part Number
D25S91C4PV00LF
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Press-Fit
Datasheet Download
D25S91C4PV00LF.pdf
Availability of D25S91C4PV00LF
QUANTITY
D25S91C4PV00LF Order Process
Ship out your order
Specifications of D25S91C4PV00LF
Internal Part NumberEIS-D25S91C4PV00LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package120
SeriesDelta D
Packaging-
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureMating Side (4-40)
TerminationPress-Fit
Features-
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating300V
Current Rating5A
Housing MaterialPolybutylene Terephthalate (PBT)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D25S91C4PV00LF
Related LinksD25S91C, D25S91C4PV00LF Datasheet, FFF Distributor
D25S91C4PV00LF Details Description
Related parts for D25S91C4PV00LF
RES SMD 53.6K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC CONTROLLER DDR, DDR2 28QSOP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.3 OHM 5% 200W datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
SINGLE PORT SFP+ CAGE SLD POST datasheet.pdf
PMI CAP STOVEP YLW 11/16 FROSTED datasheet.pdf
RES SMD 1.49K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB24 M32 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 16V X7S 0201 datasheet.pdf