Vishay/BCcomponents D272Z20Y5VH65L2R
D272Z20Y5VH65L2R picture photo
Mfg. Part Number
D272Z20Y5VH65L2R
Brief Description
CAP CER 2700PF 100V Y5V RADIAL
Datasheet Download
D272Z20Y5VH65L2R.pdf
Availability of D272Z20Y5VH65L2R
QUANTITY
D272Z20Y5VH65L2R Order Process
Ship out your order
Specifications of D272Z20Y5VH65L2R
Internal Part NumberEIS-D272Z20Y5VH65L2R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance2700pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D272Z20Y5VH65L2R
Related LinksD272Z20Y, D272Z20Y5VH65L2R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D272Z20Y5VH65L2R Details Description
Related parts for D272Z20Y5VH65L2R
IDC CABLE - HKC34S/AE34G/HKC34S datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 20SSOP datasheet.pdf
THYRISTOR SCR 600V 5A datasheet.pdf
101-LOK TRIO TEK MALE VERTICAL datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA2530 19MM WHT datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
17W2 M PC 20A PWR 4-40 SPCR/CL datasheet.pdf
CAP TANT POLY 3900UF 15V CHA MNT datasheet.pdf