Vishay Thin Film PAT0603E3120BST1
PAT0603E3120BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PAT0603E3120BST1
Brief Description
RES SMD 312 OHM 0.1% 0.15W 0603
Datasheet Download
PAT0603E3120BST1.pdf
Availability of PAT0603E3120BST1
QUANTITY
PAT0603E3120BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PAT0603E3120BST1
Internal Part NumberEIS-PAT0603E3120BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)312
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.018" (0.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAT0603E3120BST1
Related LinksPAT0603E, PAT0603E3120BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PAT0603E3120BST1 Details Description
Related parts for PAT0603E3120BST1
IC TXRX RS232/485/422 MULTIPRTCL datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 270K OHM 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
VARISTOR 610V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 0.6A datasheet.pdf