Vishay/BCcomponents D272Z20Y5VH6UL2R
D272Z20Y5VH6UL2R picture photo
Mfg. Part Number
D272Z20Y5VH6UL2R
Brief Description
CAP CER 2700PF 100V Y5V RADIAL
Datasheet Download
D272Z20Y5VH6UL2R.pdf
Availability of D272Z20Y5VH6UL2R
QUANTITY
D272Z20Y5VH6UL2R Order Process
Ship out your order
Specifications of D272Z20Y5VH6UL2R
Internal Part NumberEIS-D272Z20Y5VH6UL2R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesD
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2700pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D272Z20Y5VH6UL2R
Related LinksD272Z20Y, D272Z20Y5VH6UL2R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D272Z20Y5VH6UL2R Details Description
Related parts for D272Z20Y5VH6UL2R
CONN DIN RECEPT 96POS VERT PCB datasheet.pdf
FILTER SAW 360MHZ LOWLOSS SMD datasheet.pdf
CONNECTOR CABLE datasheet.pdf
RES SMD 493 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 10POS datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A DPAK datasheet.pdf