Vishay Sfernice D2TO020C15000JTE3
D2TO020C15000JTE3 picture photo
Mfg. Part Number
D2TO020C15000JTE3
Brief Description
RES SMD 1.5K OHM 5% 20W TO263
Datasheet Download
D2TO020C15000JTE3.pdf
Availability of D2TO020C15000JTE3
QUANTITY
D2TO020C15000JTE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of D2TO020C15000JTE3
Internal Part NumberEIS-D2TO020C15000JTE3
PackagingTube
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±5%
Power (Watts)20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device PackageTO-263 (D²Pak)
Size / Dimension0.398" L x 0.346" W (10.10mm x 8.80mm)
Height0.189" (4.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D2TO020C15000JTE3
Related LinksD2TO020C, D2TO020C15000JTE3 Datasheet, Vishay Sfernice Distributor
D2TO020C15000JTE3 Details Description
Related parts for D2TO020C15000JTE3
IC GATE NAND 1CH 8-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
IC DUAL MOSFET DRIVER 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 3MM VERT GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS KEY-X SMD GOLD datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 8NS 100TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
TOOL ACC datasheet.pdf
CONN FPC 80POS 0.50MM R/A datasheet.pdf