Vishay Sfernice D2TO020C4R250FRE3
D2TO020C4R250FRE3 picture photo
Mfg. Part Number
D2TO020C4R250FRE3
Brief Description
RES SMD 4.25 OHM 1% 20W TO263
Datasheet Download
D2TO020C4R250FRE3.pdf
Availability of D2TO020C4R250FRE3
QUANTITY
D2TO020C4R250FRE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of D2TO020C4R250FRE3
Internal Part NumberEIS-D2TO020C4R250FRE3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.25
Tolerance±1%
Power (Watts)20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device PackageTO-263 (D²Pak)
Size / Dimension0.398" L x 0.346" W (10.10mm x 8.80mm)
Height0.189" (4.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D2TO020C4R250FRE3
Related LinksD2TO020C, D2TO020C4R250FRE3 Datasheet, Vishay Sfernice Distributor
D2TO020C4R250FRE3 Details Description
Related parts for D2TO020C4R250FRE3
IC ADC 12BIT DUAL 65MSPS 64-LQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS 45DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 5.08MM datasheet.pdf
SL-SMT 5.08/03/270GL 1.5 BK BX datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS CABLE SKT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 112BGA datasheet.pdf
STUFFER, SECOND STRAIN RELIEF datasheet.pdf
HANDLE datasheet.pdf
ATX PWR CONN 2 BDLK 6 POS datasheet.pdf