Vishay Sfernice D2TO035C100R0KTE3
D2TO035C100R0KTE3 picture photo
Mfg. Part Number
D2TO035C100R0KTE3
Brief Description
RES SMD 100 OHM 10% 35W TO263
Datasheet Download
D2TO035C100R0KTE3.pdf
Availability of D2TO035C100R0KTE3
QUANTITY
D2TO035C100R0KTE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of D2TO035C100R0KTE3
Internal Part NumberEIS-D2TO035C100R0KTE3
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesD2TO35
PackagingTube
Resistance (Ohms)100
Tolerance±10%
Power (Watts)35W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device PackageTO-263 (D²Pak)
Size / Dimension0.398" L x 0.346" W (10.10mm x 8.80mm)
Height0.189" (4.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D2TO035C100R0KTE3
Related LinksD2TO035C, D2TO035C100R0KTE3 Datasheet, Vishay Sfernice Distributor
D2TO035C100R0KTE3 Details Description
Related parts for D2TO035C100R0KTE3
DIODE ZENER 4.7V 1W DO41 datasheet.pdf
CONN HEADER 72POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 9.1PF 10V 0402 datasheet.pdf
CAP CER 0.82UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 16K OHM 0804 datasheet.pdf
RES 0.11 OHM 35W 1% TO220 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
Connector Header 36 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf