Vishay Sfernice D2TO035C20001JRE3
D2TO035C20001JRE3 picture photo
Mfg. Part Number
D2TO035C20001JRE3
Brief Description
RES SMD 20K OHM 5% 35W TO263
Datasheet Download
D2TO035C20001JRE3.pdf
Availability of D2TO035C20001JRE3
QUANTITY
D2TO035C20001JRE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of D2TO035C20001JRE3
Internal Part NumberEIS-D2TO035C20001JRE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesD2TO35
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±5%
Power (Watts)35W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device PackageTO-263 (D²Pak)
Size / Dimension0.398" L x 0.346" W (10.10mm x 8.80mm)
Height0.189" (4.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D2TO035C20001JRE3
Related LinksD2TO035C, D2TO035C20001JRE3 Datasheet, Vishay Sfernice Distributor
D2TO035C20001JRE3 Details Description
Related parts for D2TO035C20001JRE3
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.205" (5.21mm) Crimp datasheet.pdf
SCREWDRIVER HEX 1.3MM datasheet.pdf
RES SMD 162K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RELAY SSR PANEL MOUNT datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY INLET FILTERED 4A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 7POS STRGHT PINS datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.1 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CBL RIBN 52COND 0.025 GRAY 100' datasheet.pdf
DIN-POWER F032MS-3 0C1-1-V2 datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM 12VDC datasheet.pdf