Vishay/BCcomponents D331G47U2JH63J5R
D331G47U2JH63J5R picture photo
Mfg. Part Number
D331G47U2JH63J5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 330PF 100V U2J RADIAL
Datasheet Download
D331G47U2JH63J5R.pdf
Availability of D331G47U2JH63J5R
QUANTITY
D331G47U2JH63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D331G47U2JH63J5R
Internal Part NumberEIS-D331G47U2JH63J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance330pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D331G47U2JH63J5R
Related LinksD331G47U, D331G47U2JH63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D331G47U2JH63J5R Details Description
Related parts for D331G47U2JH63J5R
CAP ARRAY 22PF 50V NP0 0612 datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 4 Circuit 0.532" (13.50mm) datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CABLE 4COND 16AWG RED SHLD 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 619 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 178K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD datasheet.pdf
BOX HEADER, 0.079 6 POS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
Connector Header, Top or Bottom Entry 72 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf