Vishay/BCcomponents D331K20Y5PF6TJ5R
D331K20Y5PF6TJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D331K20Y5PF6TJ5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 330PF 50V Y5P RADIAL
Datasheet Download
D331K20Y5PF6TJ5R.pdf
Availability of D331K20Y5PF6TJ5R
QUANTITY
D331K20Y5PF6TJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D331K20Y5PF6TJ5R
Internal Part NumberEIS-D331K20Y5PF6TJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D331K20Y5PF6TJ5R
Related LinksD331K20Y, D331K20Y5PF6TJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D331K20Y5PF6TJ5R Details Description
Related parts for D331K20Y5PF6TJ5R
ADAPTER DB25S RJ12/FEM 6 CONTACT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 110V datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
OSC XO 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IDC SOCKET 0.079 18 POS datasheet.pdf
IC SUPERVISOR LOW POWER SC70 datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ16B PG29 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf