Vishay/BCcomponents D331K20Y5PH63J5R
D331K20Y5PH63J5R picture photo
Mfg. Part Number
D331K20Y5PH63J5R
Brief Description
CAP CER 330PF 100V Y5P RADIAL
Datasheet Download
D331K20Y5PH63J5R.pdf
Availability of D331K20Y5PH63J5R
QUANTITY
D331K20Y5PH63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D331K20Y5PH63J5R
Internal Part NumberEIS-D331K20Y5PH63J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D331K20Y5PH63J5R
Related LinksD331K20Y, D331K20Y5PH63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D331K20Y5PH63J5R Details Description
Related parts for D331K20Y5PH63J5R
SWITCH DIP AUTO SEALED 9POS datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 1000W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IDC CABLE- ASC20B/AE20M/ASC20B datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
FEEDER datasheet.pdf
DIODE ZENER 170V 2W DO204AL datasheet.pdf
CONN BACKSHELL 9POS GREY M3 datasheet.pdf