Vishay/BCcomponents D331K20Y5PH65J5R
D331K20Y5PH65J5R picture photo
Mfg. Part Number
D331K20Y5PH65J5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 330PF 100V Y5P RADIAL
Datasheet Download
D331K20Y5PH65J5R.pdf
Availability of D331K20Y5PH65J5R
QUANTITY
D331K20Y5PH65J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D331K20Y5PH65J5R
Internal Part NumberEIS-D331K20Y5PH65J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D331K20Y5PH65J5R
Related LinksD331K20Y, D331K20Y5PH65J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D331K20Y5PH65J5R Details Description
Related parts for D331K20Y5PH65J5R
IC LATCH 8BIT ADDRESSABLE 16-DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 92A D2PAK datasheet.pdf
CONN TERMINAL F-CRIMP TIN IDC datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC DUPLEX 6' datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 1.5W DO214AA datasheet.pdf
CAP CER 470PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
RES 27K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FEEDTHRU 220PF 50V 20% 0603 datasheet.pdf
FILT DSUB 37POS M-F ADPTR datasheet.pdf