Vishay/BCcomponents D331K20Y5PH6TL2R
D331K20Y5PH6TL2R picture photo
Mfg. Part Number
D331K20Y5PH6TL2R
Brief Description
CAP CER 330PF 100V Y5P RADIAL
Datasheet Download
D331K20Y5PH6TL2R.pdf
Availability of D331K20Y5PH6TL2R
QUANTITY
D331K20Y5PH6TL2R Order Process
Ship out your order
Specifications of D331K20Y5PH6TL2R
Internal Part NumberEIS-D331K20Y5PH6TL2R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D331K20Y5PH6TL2R
Related LinksD331K20Y, D331K20Y5PH6TL2R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D331K20Y5PH6TL2R Details Description
Related parts for D331K20Y5PH6TL2R
FUSE BRD MNT 100MA 250VAC RADIAL datasheet.pdf