Vishay/BCcomponents D331K20Y5PL63L6
D331K20Y5PL63L6 picture photo
Mfg. Part Number
D331K20Y5PL63L6
Brief Description
CAP CER 330PF 500V Y5P RADIAL
Datasheet Download
D331K20Y5PL63L6.pdf
Availability of D331K20Y5PL63L6
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
D331K20Y5PL63L6 Order Process
Ship out your order
Specifications of D331K20Y5PL63L6
Internal Part NumberEIS-D331K20Y5PL63L6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (3.99mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.250" (6.35mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D331K20Y5PL63L6
Related LinksD331K20, D331K20Y5PL63L6 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D331K20Y5PL63L6 Details Description
Related parts for D331K20Y5PL63L6
RES 348 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 311.04MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
RES 0.68 OHM 7W 10% AXIAL datasheet.pdf
LED PANEL RED DIFF SNAP-IN STR datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1812 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 26.5V datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW UMT3F datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 10VOUT 25W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf