Vishay/BCcomponents D332K39Y5PL6UJ5R
D332K39Y5PL6UJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D332K39Y5PL6UJ5R
Brief Description
CAP CER 3300PF 500V Y5P RADIAL
Datasheet Download
D332K39Y5PL6UJ5R.pdf
Availability of D332K39Y5PL6UJ5R
QUANTITY
D332K39Y5PL6UJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D332K39Y5PL6UJ5R
Internal Part NumberEIS-D332K39Y5PL6UJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesD
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D332K39Y5PL6UJ5R
Related LinksD332K39Y, D332K39Y5PL6UJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D332K39Y5PL6UJ5R Details Description
Related parts for D332K39Y5PL6UJ5R
CAP ALUM 220UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
IC AMPLIFIER LOW CURRENT SOT363 datasheet.pdf
RES 36 OHM 5W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
IC NVSRAM 8MBIT 45NS 54TSOP datasheet.pdf
IC SMART CARD INTERFACE 16SOIC datasheet.pdf
HOLDER BATT 23MM COIN HIGH TEMP datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL R/A 40POS datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR SLF 3 IN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 51POS CBL PIN GRN datasheet.pdf