Vishay/Vitramon VJ0805D3R9DLCAJ
VJ0805D3R9DLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R9DLCAJ
Brief Description
CAP CER 3.9PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R9DLCAJ.pdf
Availability of VJ0805D3R9DLCAJ
QUANTITY
VJ0805D3R9DLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R9DLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R9DLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R9DLCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R9DLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R9DLCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D3R9DLCAJ
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC QUAD 2IN MUX W/STOR 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 25V NP0 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 60VWM 96.8VC SMB datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 9A 15 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
SPECIAL YELLOW UNIVERSAL MAT datasheet.pdf
IC FPGA 432 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK SMT datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 20% 300VAC RADIAL datasheet.pdf
LED DRIVER 200W 71V 120-277 datasheet.pdf