FFF D37S24A4PA00LF
D37S24A4PA00LF picture photo
Mfg. Part Number
D37S24A4PA00LF
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
D37S24A4PA00LF.pdf
Availability of D37S24A4PA00LF
QUANTITY
D37S24A4PA00LF Order Process
Ship out your order
Specifications of D37S24A4PA00LF
Internal Part NumberEIS-D37S24A4PA00LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
SeriesDelta D
Packaging-
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
Features-
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating300V
Current Rating5A
Housing MaterialPolybutylene Terephthalate (PBT)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D37S24A4PA00LF
Related LinksD37S24A, D37S24A4PA00LF Datasheet, FFF Distributor
D37S24A4PA00LF Details Description
Related parts for D37S24A4PA00LF
IC SENSOR PROG LINEAR HALL 4SIP datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 12MM datasheet.pdf
CAP CER 330PF 3KV RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 200MA 820 MOHM datasheet.pdf
CXONEV4 VERIFY WITH TSG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 80MHZ 8USON datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
D SUB BACKSHELL datasheet.pdf
BOARD ROTARY WALL DIM STF17N62K3 datasheet.pdf
CAP FILM 9UF 10% 600V RADIAL datasheet.pdf