Amphenol Aerospace Operations D38999/20FB99HD-LC
D38999/20FB99HD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20FB99HD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 7POS FLANGE W/PINS
Datasheet Download
D38999/20FB99HD-LC.pdf
Availability of D38999/20FB99HD-LC
QUANTITY
D38999/20FB99HD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20FB99HD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20FB99HD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20FB99HD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20FB99HD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20FB99HD-LC Details Description
Related parts for D38999/20FB99HD-LC
CONN RCPT .100" 54POS DL 30GOLD datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FIFO 8KX18 LP 20NS 64QFP datasheet.pdf
PLUGGABLE CURRENT ARRESTER datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 35V 20% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 20POS TIN datasheet.pdf