Amphenol Aerospace Operations D38999/20FC98JA-LC
D38999/20FC98JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20FC98JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 10POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20FC98JA-LC.pdf
Availability of D38999/20FC98JA-LC
QUANTITY
D38999/20FC98JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20FC98JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20FC98JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20FC98JA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20FC98JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20FC98JA-LC Details Description
Related parts for D38999/20FC98JA-LC
PTC RESETTABLE 150MA 63V RAD datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 33 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
LAMP INCAND T3.25 GLSS WEDGE 14V datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR ADP1621 datasheet.pdf
1621 APPLIANCE INLET 20A 70C datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 1.8432MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
RES 12 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
MA-21(AC) 2NC+1NO BRAD HARRISON datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONN SODIMM DDR2 200POS R/A SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 100POS PIN datasheet.pdf