Amphenol Aerospace Operations D38999/20FE26JB-LC
D38999/20FE26JB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20FE26JB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 26POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20FE26JB-LC.pdf
Availability of D38999/20FE26JB-LC
QUANTITY
D38999/20FE26JB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20FE26JB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20FE26JB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20FE26JB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20FE26JB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20FE26JB-LC Details Description
Related parts for D38999/20FE26JB-LC
CAP CER 18PF 4KV SL/GP SMD datasheet.pdf
CAP POLYMER 120UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 5.7A 11 MOHM SMD datasheet.pdf
SCREWDRIVER HEX 0.7MM 4.7" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH DIP RAISED RCKR SLD 12POS datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/3.5V 0.3A 6WDFN datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.105" NYLON 1.52MM datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf