Amphenol Aerospace Operations D38999/20FF11JA-LC
D38999/20FF11JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20FF11JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20FF11JA-LC.pdf
Availability of D38999/20FF11JA-LC
QUANTITY
D38999/20FF11JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20FF11JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20FF11JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20FF11JA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20FF11JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20FF11JA-LC Details Description
Related parts for D38999/20FF11JA-LC
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 50V 10% 2812 datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 45MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 16KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CBL ASSY F STR 1.7MM 6' 24AWG datasheet.pdf
POT 5M OHM 2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
RES SMD 11.8K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
POT 1K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf